Популарниот актер пред Високиот суд изјавил дека новинската група  била ангажирана за хакирање „во индустриска  мерка“., пренесува АП.

-Таа новинска група ги држала во заблуда јавноста и акционерите со години и ги изневерила своите читатели и новинари , кои вредно работеле, изјавил Хју Грант пред судот.

Условите од спогодбата засега не и се познати на јавноста , но британските медиуми пренесуваат дека станува збор за милионска оштета во корист на актерот која тој најверојатно ќе ја донира на сметка на групата„ Hakd of".  која се бори против хакирањето.

Грант во процесот против хакирање се судел   со весниците Дејли мирор, Сандеј мирор и Сандеј пипл.

Датум на објава: понеделник, 12 февруари 2018 во 12:18
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар