Во јавноста се појавија снимки од безбедносните камери во котелот во Куала Лумпур , каде манекенката била на забава.
Според полициската верзија , Ивана паднала од 20 кат на зградата и загинала .
Но , според снимките се гледа дека од хотелот на раце ја изнесува маж , за кого е утврдено дека е американски трговец со криптовалути , Александар Амад Џонсон , заедно со неговата сопруга . Според полицискиот извештај , два часа подоцна паднала од балконот на покривот на соседната зграда .

Нејзиното голо тело било најдено дури попладнето по десетина часа од наводното самоубиство . Семејството ангажирало и приватен детектив , кој утврдил дека околу телото на девојката немало траги од крв , што значи дека претходно била убиена .

Облеката на манекенката не била најдена , а на нејзините раце имало траги на насилство што значи дека со некого се борела пред смртта . 

Датум на објава: петок, 09 февруари 2018 во 21:40
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 21:43

коментари

остави коментар