Слична порака имаше и тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, кој на прес конференцијата упати благодарност за гостопримството.

Стратегот на Манчестер пак, Жозе Мурињо оцени дека првиот примен гол бил нерегуларен зашто бил од офсајд.

Тој го прокоментира и својот гест, кога својот сребрен медал му го подари на дете на стадионот.

Датум на објава: среда, 09 август 2017 во 09:39
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 09:43

коментари

остави коментар