Каталонците речиси постојано имаа контрола над натпреварот, а победникот беше познат уште на полувремето, кога Барселона водеше со 45:24.
Српскиот шампион во третиот период намали на минус 13 поени, а домаќините последниот период го добија со недостижни 26:5. Гостите натпреварот го загубија со 34 поени разлика.

Најефикасни кај Црвена Звезда беа Рочести со 13 и Добриќ со 10 погодоци, а Перо Антиќ постигна скромни 4 поени.

Во победничкиот состав Рибас реализираше 18, а Томиќ и Копонен по 16 поени./МИА

Датум на објава: сабота, 10 март 2018 во 09:34
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар