Тој е на подготовки во Монте Карло, каде тренира за да се врати во натпреварувачка форма по операцијата на лактот.

Интересно е дека Ѓоковиќ е пријавен за турнирот во Индијан Велс, кој се одржува од 8 до 18 март, додека неодамна неговиот татко Срѓан изјави дека Новак ќе започне со натпревари дури во мај.

Датум на објава: четврток, 22 февруари 2018 во 20:43
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар