Најинтересно ќе биде во реприза на последното Куп финале бидејќи ќе играат Работнички и Шкендија.

Во осминафиналето двојките се:
Академија Пандев – Шкупи,
Пелистер – Ренова,
Влазрими – Вардар,
Силекс – Хоризонт Турново,
Брегалница – Тетекс,
Новаци – Победа,
Работнички – Шкендија.

Во извлекувањето учествуваа 15 екипи бидејќи Младост Царев двор го откажа учеството и Металург директно се пласира во четвртфиналето.

Првите натпревари се играат на 21. септември, а реваншите на 12. октомври. 

Датум на објава: петок, 02 септември 2016 во 13:44
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар