-Не знам кој пораз боли повеќе. Се чуствувам одговорен затоа што не им го донесов на навивачите тоа што го посакуваа. Никој не се сеќава на финалистот, изјави Симеоне.Пред две години Атлетико во Лисабон загуби во финалето на ЛШ од Реал со 4:1 по продолжение, а синоќа беше совладан по изведувањето на пеналите 5:3 откако резултатот беше 1:1. 

Датум на објава: недела, 29 мај 2016 во 13:45
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар