Училиштата за самба се натпреваруваат кое ќе биде поспектакуларно на традиционалниот карневал во Сао Паоло.

Карневалот во Сао Паоло е нешто како генерална проба пред најпознатиот светски карневал, спектаклот во Рио де Женерио.

Датум на објава: среда, 14 февруари 2018 во 10:09
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар