Хрватските медиуми шпекулираат дека денешната објава на името на третиот син на Лео Меси е инспирирано од долгогодишниот тренер Ќиро Блажевиќ .

Фудбалерот на Барселона и неговата сопруга Антонела веќе се родители на два сина , Тиајго и Матео.

За неколку месеци се очекува да им се роди уште еден син , а денеска Меси на Твитер го откри името.

Наспроти радоста на хрватските медиуми , Шапанците сметата дека името е скратеница од првите две букви на името и презимето на Кристијано Роналдо , клупски колега на Меси . 

Датум на објава: среда, 07 февруари 2018 во 19:23
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 08:59

коментари

остави коментар