Имено големиот заводник засега се откажува од кариерата како актер, бидејќи смета дека долго време бил актер, а и веќе нема потреба од пари.

-Веќе долго работам како актер, а имам 56 години. Не сум веќе момче кое освојува девојки или барем не би требал да бодам. Со актерството  ги плаќав сметките но, сега го продадов филмот за една милијарда долари: парите веќе не ми требаат, изјави Џорџ Клуни .

Мегапопуларниот актер сепак дополнува дека дефинитивно ќе прифати добра улога во некој квалитетен филм. Но, проблем е тоа што веќе не правеле такви филмови.  

Датум на објава: четврток, 09 ноември 2017 во 09:14
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар