И покрај тоа, Мајами славеше победа во „Јунајтед Центар“ против домаќинот со 100:93.

По 13:7 за Чикаго во првиот период, Мајами го доби вториот со 38:29, разлиак што се покажа клучна за конечниот исход.

Словенецот Горан Драгич со 24 поени беше најефикасниот играч во победничкиот состав.

Досегашниот биланс на Мајами оваа сезона во НБА лигата е 10-9 (победи-порази), доека Чикаго е на скор 3-15. /МИА

Датум на објава: понеделник, 27 ноември 2017 во 10:09
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар