Гостите до победата дојдоа по серијата од 8:0 во последните три минути. 

Најефикасен кај Сакраменто беше Вили Стејт со 19 поени, 8 скока и 6 асистенции, Џорџ Хил имаше 16 поени.

Клеј Томпсон имаше 21 поен и 5 скока во поразениот тим.

Голден Стејт Вориорси на овој меч настапи без двајцата најдобри играчи Кевин Дурент и Стеф Кари.

Со биланс од 15 победи и шест порази Вориорс се втори во пласманот на Западната конференција, Сакраменто се при самото дно со шест победи и 14 порази. 

Датум на објава: вторник, 28 ноември 2017 во 09:41
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар