Претходно, во девет часот престана да важи забраната за камиони на Пресека, а од седум часот на ѓаваото.

Во сила се забраните за сообраќаат на камиони на патните правци Струга – граничен премин Ќафасан, крак Маврово – Дебар, крак Стража – село Колари и обратно, додека на  Тетово – Попова Шапка има  забрана за тешки товарни возила и автобуси.

Поради нова лавина  во близина на Бигорскиот манастир изутрина од шест часот повторно е блокиран патот Маврово - Дебар, а од саботатата одрон целосно го затвори  патот Кочани - Македонска Каменица.

Датум на објава: среда, 14 февруари 2018 во 09:58
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар