Како што соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природноматематичкиот факултет во Скопје, земјотресот е почувствуван од населението во околината на Каратманово и Велес, со интензитет од четири степени според Европската Макросеизмичка Скала. /МИА

Датум на објава: петок, 12 јануари 2018 во 20:17
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар