Бурни реакции во јавноста по разрешувањето на д-р Јовев од директорското место

По бурните рекации во јавноста поради разрешувањето на еминентниот кардиохирург, министерот Меџити утрово во изјава тврдеше дека немало политика при одлуката за смена на д-р Јовев. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер