Паднаа првите оставни во судскиот совет – Радевска Стефкова и Герасимовски се повлекоа

​По низата случувања и тензични седници пред малку оставки си поднесоа врховната судијка Мирјана Радевска-Стефкова и апелациониот Судија Зоран Герасимовски. Пред судскиот совет таму е Михаела Димовска. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер