ВМРО-ДПМНЕ: Јанева е само една алка од синџирот на организиран криминал и корупција

Денеска и официјално завршува обвинителската и политичката кариера на првиот соработник на Зоран Заев, тоа е Катица Јанева, рече портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски . Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер