Ловечките друштва ја поздравија одлуката за отстрел на диви свињи

Мерките меѓу кои и најзначајната за масовен отстрел на дивите свињи се единствената можност земјава да се заштити од пренесување на вирусот на африканската свинска чума од Бугарија и Србија. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер