Жбогар: Судски реформи и борба со корупција приоритет

Реформи во судството, владеење на правото , борба со криминалот и корупцијата, се клучните пунктови каде Брисел сака да види напредок до есен , ако сакаме октомвриската одлука на советот на Европската Унија да биде зелено светло за старт на преговор. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер