ДКСК: Фирма што е во сопственост на Усеини не може да воспостави деловни односи со општина Охрид

Експресно по укажувањето на Антикорупциска комисија дека фирмата на советникот во Општина Охрид, Нефи Усеини не смее да учествува на тендерот на општината за рушење на дивоградбите, тој се откажа од учеството на тендерот. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер