Спиров е првиот пациент со трансплантирано вештачко срце

Вака звучи срцебиењето на 47-годишниот Горан Спиров, кој беше првиот пациент во земјава, кому минатата година во клиниката Систина му беше трансплантирано механичко срце. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер