Ексклузивно: Претрес и кај Катица Јанева, одземен и е мобилниот телефон

Oобвинителството за организиран криминал вечерва во рамките на претресите за случајот со рекетот од 1,5 милиони евра, вршело претрес и во домот на Катица Јанева, специјалната јавна обвинителка што денеска си поднесе оставка Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер