Почна судската ферија, рочишта во втората половина на август

Од денеска официјално започнува судската ферија, но не и целосно за скопскиот кривичен суд кој не значи дека во овој период нема да работи, туку ќе има намален обем на работа. Во судница ќе судиите кои ќе раотат на итни и притворски предмети. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер