Заев му се извинил на Вучиќ, српскиот претседател му пишал „поздрав друже“

Српскиот претседател Александар Вучиќ во интервју за телевизијата Пинк потврди дека добил извинување од премиерот Заев за делот од разговорот со руските комичари во кои коментира дека Вучиќ е руски човек. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер