Невремето направи пустош во Преспа, дали има спас за стеблата?

Сликите од регионот на долна Преспа три дена по силното невреме се уште се страшни. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер