Почетокот на востанието традиционално се одбележува и во Куманово

Денеска се одржа свечена церемонија на одбележување на Денот на антифашистичкото востание. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер