Утре во 14 часот ќе продолжи со работа Комисијата за уставни прашања

И покрај тоа што засега не даваат видливи резултати, продолжуваат апелите од меѓународната заедница насочени директно кон ВМРО-ДПМНЕ, во собранието да го поддржи уставните измени и со тоа да го обезбеди членството на Македонија во НАТО и ЕУ. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер