9 години затвор за Ѓоко Поповски за случајот „Триста“,судот го прифати барањето на СЈО за притвор

Судот одлучи. 9 години затвор за поранешниот помошник министер во МВР Ѓоко Поповски. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер