Списокот со нови министри испратен до Собранието

БЕСА нема да го има заменичкото место во Министерството за надворешни работи потврдија за Канал 5, извори од оваа партија. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер