Хан за „Та Неа“: Може да се најде решение на името, но важен е и квалитетот на договорот

Еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан е убеден дека решение за името е можно да се постигне, дека софија не би била одлучувачката точка за тоа, но она што било важно за процесот бил квалитетот на договорот. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер