Жичницата „Милениумски крст“ на Водно денеска и утре нема да работи поради редовен сервис.

Од ЈСП Скопје информираат дека редовната линија од Транспортниот Центар до Средно Водно и обратно ќе сообраќа на 40 минути во периодот од 08:20 до 17:20 часот.

Цената за возење со жичницата е 100 денари, а за деца до 14 години 50 денари, а бесплатно е возењето за пензионерите.

Датум на објава: сабота, 09 март 2013 во 16:27
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар