Возилото кое превезувало 40-ина патници со голема брзина ја пробило заштитната ограда и паднало врз комби возило.

20-мина се пренесени во болница, а полицијата трага по причините за несреќата, која се случила за време на утринскиот метеж.

Датум на објава: понеделник, 16 декември 2013 во 15:05
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар