Торнадото корнело дрвја и покриви , во прекин беше авионскиот сообраќај , а илјадници домаќинства останаа без електрична енергија. Над 75 000 домаќинства вчера останаа без струја, а за сообраќај е затворен аеродромот во Шарлотвил, во Северна Каролина.

Поради силните ветришта и опасноста дури и контролорите на летање мораше да ја напуштат контролната кула.

За среќа , засега нема извештаи за повредени ,а причинета е огромна материјална штета.


Датум на објава: понеделник, 16 април 2018 во 15:24
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар