Снежните врнежи почнаа во раните утрински часови и брзо ги покриja песочните дини, објавија локалните медиуми, објавувајќи и фотографии од реткиот феномен.

Просечната температура во овој регион во јануари варира помеѓу 6 и 12 степени.

Ова е четврти пат снег да падне во Сахара во последните 37 години.

Датум на објава: вторник, 09 јануари 2018 во 08:59
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар