Полицијата трага по крадец кој украл флаша вотка кое чини неверојатни 1.3 милион евра. Вотката била украдена од бар во Данска. Флашата била во сопственост на Дански колекционер кој имал 1200 колекционерски флаши . Тој ги чувал специјалните флаши во својот бар во Копенхаген.

Сопственикот објавил фотографии од крадецот со кои верува дека јавноста ќе помогне во пронаоѓањето на крадецот.

Датум на објава: четврток, 04 јануари 2018 во 22:03
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 13:48

коментари

остави коментар