Првите мотоцикли „Иж“ ќе се појават во продажба во првата половина од 2018 година.

Новиот руски мотоцикл „иж“ од концернот калашњиков е тежок дури 500 килограми, развива брзина од 250 километри на час, а од 0 до 100 километри забрзува за само 3,5 секунди.

Датум на објава: петок, 10 ноември 2017 во 11:54
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 14:13

коментари

остави коментар