На првото место е манекенката Џиџи Хадид. Таа ја доби оваа титула поради убавината и уникатниот стил на облекување. Таа важи за инспирација на креаторот Томи Хилфингер , сака да се облекува спортски  во комбинација со елегантни делови на облеката .

Второто место на листата на ,,Гламур “ го зазеде Дакота Џонсон , а по неа се Кристин Стјуарт , Ема Вотсон , Зендаја и Меган Маркл .

Последните три места на листата ги зазедоа Кејт Мидлтон , Ријана и Лили Колинс .

Датум на објава: среда, 01 ноември 2017 во 17:28
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар