Еминем анти – Трамп спотот , со кој се натпреварува за наградата БЕТ, е снимен во неговиот дом во Детроит. Тој во петминутното видео во рап стил ги навредува политиките на Американскиот претседател Доналд Трамп .

Само на Фејсбук видеото за еден ден е прегледано над 5 милиони ,а на Јутјуб над 7 милиони пати .

,, Ова е затишје пред бура “ , рапува Еминем со очигледна лутина кон Трамп . Тој на претседателот му ги припишува и нападите во Лас Вегас и справувањето со последиците од невремето во Порто Рико .

Ова не е прв пат Еминем да се пресметува во негов стил со Американските претседатели.

Во 2004 – тата ја напиша анти Буш песната .

Датум на објава: среда, 11 октомври 2017 во 20:49
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 08:43

коментари

остави коментар