Претседателот на Туркменистан Гурбангулу Бердимукхамедов му подари кученце ,кое се вика Верен . Кучето е од расата Алабај , еден вид на Азиски овчар , што се смета меѓу најстарите видови на светот .

Туркменистанскиот претседател денешната средба со Путин ја почна со честитката .

,, Би сакал да го почнам овој состанок со нешто убаво . Пред неколку дена ви беше роденден , убав ден. Затоа ви честитам од се срце и ви посакувам добро здравје и се најдобро “ , му рече претседателот , а потоа му го предаде и необичниот подарок .

 

Датум на објава: среда, 11 октомври 2017 во 16:50
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар