Пофалби доби скоро од целото жири, а воодушевена од неговиот глас беше и Јелена Карлеуша.

Кириловски настапи и на годинешното издание на реномираниот фестивал „Макфест“ во Штип со песната „Дождови“ на авторите Магдалена Божиновска Стојанова и Елизабета Краљевски каде што го освои 2-рото место.

Датум на објава: вторник, 10 октомври 2017 во 16:29
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар