Се работи за 18-годишната А.А. од Скопје на која во еден момент и се слошило, по што паднала од столчето.

По неуспешниот обид од професорите да ја освестат била повикана  итна медицинска помош.

Тие се обиделе да ја реанимираат, но не успеале.

Истата била пренесена во Ургентен центар каде од страна на лекар била констатирана смрт.

Датум на објава: петок, 17 февруари 2017 во 15:03
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 18:48

коментари

остави коментар