Утринската температура ќе се движи од 10 до 18, а дневната од 24 до 31 степен.

Во Скопје слично време, сончево со умерена облачност и со умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се спушти до 16, а дневната ќе се искачи до 29 степени.

До крајот на неделата ќе се задржи стабилно време со пораст на дневната температура.

Датум на објава: вторник, 19 јули 2016 во 17:33
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар