Малопродажната цена на Еуросупер БС-95 ќе изнесува 79,00 денари за литар, Еуросупер БС-98 ќе чини 80,50 денари. Еуродизелот ќе се продава за 66,50 денaри за литар. Новата цена на Екстра лесното масло за домаќинство ќе биде 55,50 денари.

Се намалува и малопродажната цена на мазутот М-1 и ќе изнесува 40,675 денaри за килограм.

Еуросупер БС 98   80,50 ден/л

Еуросупер БС 98   79,00 ден/л

Д- E V     66,50 ден/л

ЕЛ -1      55,50 ден/л

М-1     40,675 ден/кг

Датум на објава: понеделник, 17 јуни 2013 во 13:05
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 14:08

коментари

остави коментар