Во пенал серијата на „Јувентус Арена“ во Торино играчите на Севиља ги реализираа сите четири удари од белата точка.

- Бенфика е одличен тим и заслужи да игра во финалето. Кон крајот на продолжението моите играчи беа уморни, но се изборивме за пеналите. Голем број луѓе имаат придонес во овој триумф, изјави тренерот на Севиља Унај Емери.

Севиља на патот до освојувањето на пехарот одигра вкупно 19 натпревари, а натпреварувањето во Лига Европа го почна во 3-тото квалификациско коло.

Датум на објава: четврток, 15 мај 2014 во 11:06
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар