На третата позиција се пласира Ана Ларсон, додека 4.место го освои Фрида Хансдотер.

Со денешната победа Шифрин со вкупно 538 бодови го освои „Малиот кристален глобус“ во слалом, додека второпласираната Хансдотер има 408.

Во генералниот пласман води Германката Марија Хефл – Риш со 1180 бодови, Ана Фенингер од Австрија е втора со 1151, а трета е Тина Вајрајтер од Лихтенштајн со 943 бодови.

Датум на објава: сабота, 08 март 2014 во 16:07
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар