Гостите од Србија ги добија сите четири периоди и заслужено стигнаа до триумфот.

Најефикасни на натпреварот беа Американецот во редовите на Охрид Реми Бери и Марко Стојадиновиќ кај Борац, кои постигнаа по 21 поен.

Резултати на натпреварите од 1.коло: Босна Ројал - Вршац 77:84, АВ Охрид - Борац 62:82, Теодо - Рогашка 78:69 и Сплит - Зрињски 90:76. Во тек се дуелите: Крка - Ловќен и Динамик - Приморска./МИА.

Датум на објава: среда, 11 октомври 2017 во 21:16
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар