Гонзалес и пет ракометари на Вардар во конкуренција за ол-стар тимот во ЛШ

Тренерот Раул Гонзалес и уште петмина ракометари на Вардар се номинирани за ол-стар тимот во Лигата на шампионите во избор на ЕХФ.