Газдата на Панатинаикос казнет со 120.000 евра за присуство на натпревар

Сопственикот на кошаркарскиот клуб Панатинаикос, Димитрис Јанакопулос беше казнет со 120.000 евра, бидејќи присуствуваше на реванш-натпреварот на неговиот тим против Реал Мадрид во Евролигата.