петок, 20 април 2018 - Нејмар: Ќе се вратам посилен од порано
Бразилската ѕвезда Нејмар изрази надеж дека ќе може да закрепне на време за Светското првенство во Русија во јуни оваа година.
 
петок, 20 април 2018 - Атлетико М. поразен, Барселона на само еден триумф до титулата
Поразот на Атлетико Мадрид со 0:3 од Реал Сосиедад веќе ги уништи шансите на тимот на Диего Симеоне да го стигне лидерот на Ла Лига - Барселона.
 
четврток, 19 април 2018 - На Покетино ФА купот не му е приоритет
Менаџерот на Тотенхем, Маурисио Покетино не беше многу заинтересиран да зборува за претстојниот дуел со Манчестер Јунајтед во полуфиналето од ФА купот.
 
четврток, 19 април 2018 - Мурињо: Погба беше многу добар
Тренерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, по натпреварот со Бурнемут (2:0), го пофали играчот од средниот ред Пол Погба.
 
четврток, 19 април 2018 - Инсиње: Одлично е што му се доближивме на Јувентус, но главниот меч за Наполи допрва престои
Фудбалерот на Наполи, Лоренцо Инсиње е задоволен од победата над Удинезе (4:2) по која е намалена разликата на лидерот Јувентус на четири бода.
 
четврток, 19 април 2018 - Мбапе го однесе ПСЖ на завршницата од националниот куп
Пари Сен Жермен ќе игра во финалето на фудбалскиот Куп на Франција, а најзаслужен за тоа е Килијан Мбапе кој постиган два гола синоќа во триумфот над Каен со 3:1.
 
четврток, 19 април 2018 - Алегри: Сега се фокусираме само на Наполи
Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри изјави дека е задоволен што во дербито со Наполи ќе влезе со четири бода предност, иако разликата можеше да биде и шест бода, доколку не се случеше „киксот“ синоќа на гостувањето кај Кротоне (1:1).
 
четврток, 19 април 2018 - Ајнтрахт противник на Баерн во финалето на германскиот куп
Тимот на Ајнтрахт Франкфурт избори финале во фудбалскиот Куп на Германија по победата над Шалке со 1:0 остварена синоќа на теренот на противникот.
 
среда, 18 април 2018 - Ренова во финишот го совлада Работнички
Ренова во финишот на натпреварот во Тетово го совлада Работнички со 2:1 во рамки на 28-то коло од Првата лига.
 
среда, 18 април 2018 - Шкендија го совлада Вардар и е на бод од титулата
Шкендија во Скопје го совлада Вардар со 2:3 во 28-то коло од Првата лига и се доближи на само еден бод од официјалното освојување на титулата.
 
среда, 18 април 2018 - ФИФА со апел до навивачите на СП да се приклучат на кампањата за заштита на животната средина
Светската фудбалска федерација - ФИФА ги повика навивачите да се приклучат на кампањата за заштита на животната средина, која ќе се спроведе на Светското првенство 2018 година.
 
среда, 18 април 2018 - Избран најдобриот тим во Премиер лигата
Професионалната фудбалска асоцијација (ПФА) на Англија го избра најдобриот тим во Премиер лигата за сезоната 2017/18.
 
среда, 18 април 2018 - Несторовски се повреди
Капитенот на Палермо, Илија Несторовски не го заврши натпреварот на неговиот клуб синоќа на гостински терен против Цитадела.
 
среда, 18 април 2018 - Манчестер Сити избегна санкции од ФИФА
Светската фудбалска федерација (ФИФА) нема да го казни Манчестер Сити за можна повреда на правилата за трансфер на млади фудбалери надвор од Европа.
 
среда, 18 април 2018 - Нејмар оптимист кога е во прашање неговиот настап на Мундијалот
Фудбалерот на ПСЖ и бразилски репрезентативец Нејмар верува дека ќе биде подготвен за настап на Мундијалот.
 
среда, 18 април 2018 - Баерн преку Баер до финалето во купот
Фудбалерите на Баерн Минхен на убедлив начин се пласираа во финалето на Купот на Германија, откако синоќа на гостински терен го совладаа Баер Леверкузен со 6:2.
 
вторник, 17 април 2018 - Бензема: Не ја пеам химната на Франција, затоа што повикува на војна
Капитенот на Реал Мадрид, Карим Бензема, објасни зошто не ја пее француската национална химна кога настапува во дресот на репрезентацијата.
 
вторник, 17 април 2018 - Барса најде замена за Иниеста
Полудефанзивецот на Лацио, Луис Алберто, може да премине во Барселона, објави „Газета Дело Спорт“.
 
вторник, 17 април 2018 - Баерн остана без Видал за битките со Реал
Баерн Минхен ќе биде без Артуро Видал до крајот на сезоната, потврдија официјално од германскиот шампион.
 
вторник, 17 април 2018 - Клоп ќе добие 250 милиони фунти за нови играчи
Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп ќе добие 250 милиони фунти за летна селекција, објавија локалните медиуми.
 
вторник, 17 април 2018 - УЕФА казни четири клуба за кршење на правилата за финансиски фер-плеј
Европската фудбалска федерација (УЕФА) санкционираше четири клубови поради непочитување на правилата за финансиски фер-плеј.
 
вторник, 17 април 2018 - Тројни контроли на натпреварите од СП 2018
Организаторот на Светското фудбалско првенство во Русија соопшти дека навивачите кои ќе присуствуваат на натпреварите ќе помнат низ три контролни пунктови.
 
вторник, 17 април 2018 - Торес: Не останувам во Шпанија по заминувањето од Атлетико
Легендарниот фудбалер на Атлетико, Фернандо Торес изјави дека нема да остане во Ла Лига по завршување на актуелниот договор со клубот од Мадрид.
 
вторник, 17 април 2018 - Румениге: Тухел речиси сигурно ќе го предводи ПСЖ
Претседателот на Баерн Минхен, Карл-Хајнц Румениге, изјави дека Томас Тукел најверојатно ќе го предводи ПСЖ.
 
вторник, 17 април 2018 - Бразил ќе спарингува со Хрватска и со Австрија
Петкратниот светски шампион Бразил договори два контролни натпревара пред почетокот на Светското првенство во Русија.
 
вторник, 17 април 2018 - Манчестер Сити ќе му понуди нов договор на Гвардиола
Раководството на премиерлигашот Манчестер Сити подготвува нов договор за менаџерот Пеп Гвардиола.
 
вторник, 17 април 2018 - Судијата Оливер под полициска заштита
Британската полиција обезбеди заштита на фудбалскиот судија Мајкл Оливер по добивањето на закани преку социјалните мрежи.
 
вторник, 17 април 2018 - УЕФА го суспендира Сион
Европската фудбалска федерација (УЕФА) донесе одлука да го казни швајцарскиот клуб Сион со суспензија на една година од европските клупски натпреварувања.
 
понеделник, 16 април 2018 - Мурињо: Нема да претеруваме со трошоци за трансфери
Тренерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо изјави дека во преодниот период нема да претеруваат со трошење финансии на фудбалери за зајакнување.
 
понеделник, 16 април 2018 - Бока Јуниорс му нуди договор на Буфон
Аргентинскиот фудбалски клуб Бока Јуниорс е заинтересиран за голманот на Јувентус, Џанлуиџи Буфон, објави „Радио Континентал“.
 
Навигација: 1 I 2 I 3 I 4 I 5 I 6 I 7 I 8 I 9 I 10 I 11 I 12 I 13 I 14 I 15 I 16 I 17 I 18 I 19 I 20 I 21 I 22 I 23 I 24