Канал 5 Телевизија - Мобилна верзија
МЕНИ
ПОЧЕТНА ВЕСТИ СПОРТ ПРОГРАМА ПРОГРАМА 5 + ЕМИСИИ СЕРИИ КОНТАКТ

ПОСЛЕДНИ НОВОСТИ

сабота, 21 април 2018 во 13:30
img

Фокусот е на решение за името, а не на роковите, вели премиерот Заев
Фокусот е ставен на решение за името, а не на рокови. Сега е вистинскиот момент да се најде решение. Влегуваме во самата суштина, во најсуптилните детали каде мора да бидеме креативни за да може двете страни да ги заштитиме, изјави денеска премиерот Зоран Заев.

сабота, 21 април 2018 во 13:26
img

Владата генерално ги почитува правата за слободно движење, нотира извештајот на Стејт департментот
Стејт департментот го објави извештајот за човековите права за 2017 година во кој во делот за слобода на движењето за Република Македонија е нотирано Законот предвидува слобода на внатрешно движење, патување во странство, емиграција и репатријација, а владата генерално ги почитува тие права.

сабота, 21 април 2018 во 13:26
img

Овие „трик прашања“ на разговорот за работа откриваат многу за вас
Потрагата по работа за многумина е многу тешка и стресна ситуација, но ниту на другата страна не и е секогаш лесно.

сабота, 21 април 2018 во 13:23
img

Нов изглед по разводот: Емина Јаховиќ ги воодушеви сите со промената на имиџот (фото)
Откако пред два месеци објави дека му ставила точка на бракот со Мустафа Санадл, Емина Јаховиќ решила да продолжи понатаму со насмевка на лицето.

сабота, 21 април 2018 во 13:16
img

Трикови на познатите: Туба Бујукустун открила како се бори со вишокот килограми (фото)
Славната турска актерка која ја гледаме во популарната серија „Пари и љубов“ ја откри тајната на нејзината вита става.

сабота, 21 април 2018 во 13:11
img

Филмска вечер: „Враќањето на Супермен“ во недела на Канал 5
Во недела 22.04.2018 година во 20:00 часот ќе можете да го погледнете холивудското остварување од 2006 година „Враќањето на Супермен“ (Superman Returns)

сабота, 21 април 2018 во 13:07
img

Трамп: Ова е многу добра вест за Северна Кореја и за светот – голем прогрес
Порака од Ким Џонг-ун: Северна Кореја ќе ги запре нуклеарните тестирања и тестирањата на интерконтинентални балистички ракети

сабота, 21 април 2018 во 12:55
img

Притисок, неказнетост на сторителите и поделеност по политички линии во медиумите, нотира извештајот на Стејт департментот
Уставот предвидува слобода на изразување, вклучително и за новинарите, но притисокот на владата врз медиумите, неказнетоста на сторителите на насилство врз новинари и други членови на медиумите и медиумскиот пазар поделен по политички и партиски линии, продолжува да биде проблем, се нотира во ивештајот Република Македонија на Стејт департментот за почитување на човековите права.

сабота, 21 април 2018 во 12:46
img

Заев: Ќе се појавам како сведок во „Монструм“ ако судот го побара тоа од мене
Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека ќе се појави како сведок во случајот „Монструм“ доколку тоа од него го побара судот. Сите материјали кои ги имал за овој случај, како што рече, ги предал на судот.

сабота, 21 април 2018 во 12:43
img

Пронајдено беживотно женско тело во водите на Охридско езеро
Беживотно женско тело рано утрово е пронајдено во водите на Охридското езеро во близина на брегот кај селото Љубаништа.

сабота, 21 април 2018 во 12:33
img

Недостиг на судска независност, тортура и мешање во приватноста, нотира извештајот на Стејт департментот
Стејт департментот го објави извештајот за човековите права во кој за Република Македонија е нотирано дека најзначајни прашања се поврзани за извештаи за тортура од затворските чувари, мешање во приватноста, насилство врз новинари, недостиг на судска независност, корупција и насилство против лица од ЛГБТИ заедницата.

сабота, 21 април 2018 во 12:12
img

Фото: Хит пародија со слики на лица од светскиот шоу бизнис
Ги искористила сликите од светските шоу-биз ѕвезди и направила вистинска хит пародија.

сабота, 21 април 2018 во 12:04
img

Годишен извештај на Стејт департмент за човековите права во светот
Стејт департментот го објави извештајот за човековите права во кој за Република Македонија е нотирано дека најзначајни прашања се поврзани за извештаи за тортура од затворските чувари, мешање во приватноста, насилство врз новинари, недостиг на судска независност, корупција и насилство против лица од ЛГБТИ заедницата.

сабота, 21 април 2018 во 11:58
img

Кумановци повторно на „печалба“ во Ирак и Авганистан
Кумановци повторно аплицираат за работно место во компаниите кои нудат и даваат поддршка на американската војска во Авганистан и Ирак.

сабота, 21 април 2018 во 11:33
img

Видео: Првиот хокеарски тренинг на рускиот претседател Путин
Претседателот на Русија Владимир Путин многу често во јавноста ги покажува своите извонредни спортски способности и вештини, главно во џудо и пливање. Но, последнава година рускиот претседател покажа дека одлично се снаоѓа и во хокејот.

1  2  3  4  5  6  7

КАТЕГОРИИ НА ВЕСТИ

КАНАЛ 5 Мобилна Верзија

Добредојдовте на веб страната на Канал 5 Телевизија, оптимизирана за приказ на мобилните уреди или Вашите таблет персонални компјутери.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ

Контактирајте не и дознајте ги информациите кои ви се потребни.

СТАНДАРДНА ВЕРЗИЈА